» Vefat Edenler | » Nöbetçi Eczaneler | » Hava Durumu | » Ziyaretçi Defteri | » Önerim Var | » Anketimiz | » İletişim
BELEDİYEMİZE AİT TÜM İHALELER İÇİN TIKLAYIN
Font Boyutunu Büyüt Font Boyutunu Küçült Yazıcı Dostu
Türkiye Kavaklı Genci Konuşuyor

Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Efsane Güreşçi Yaşar Doğu'nun torunları Yaşar Doğu’nun izinden gidiyor.

2017 Temmuz ayında yapılan güreşlerde Türkiye Gençler Güreş Şampiyonasında 120 kg’da Türkiye ikincisi Kavak’tan Mehmet Can Kaya oldu. Ve yine 656. Yapılan tarihi Edirne Kırıkpınar Güreşlerinde de deste büyük boyda Kırkpınar 3.sü olan başarılı sporcu Mehmet Can Kaya, her iki müsabakada Kavak ilçesine ve dolayısıyla Samsun’a ilk madalyayı kazandırmış oldu. Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğü ile kategorilerinde Samsun’un ilk ve tek madalya alan güreşçisi Mehmet Can Kaya Hocası Abdussamet Aker ve Yaşar Doğu kitabının yazarı ve Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven ile birlikte Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Yaşar Doğu’nun torunu olarak Kırkpınardan Kavak ilçesine ilk madalyayı kazanan başarılı güreşçi Mehmet Can Kaya hedefinin; “Efsane güreşçi Yaşar Doğu’nun hemşehrisi olmaktan büyük gurur duyuyorum. Onun izinde ve yolunda gitmek için çalışmalarıma gece gündüz devam ediyorum. Kategorimde Kavak’a Kırkpınar Madalyasını ilk defa ben kazandırdım bu benim için tarifi imkânsız bir mutluluk. Kavak adına Kırkpınarda Başpehlivan olarak güreşip tarihi Edirne Kırkpınar altın kemerini Yaşar Doğu’nun memleketi olan güreşin merkezi Kavak ilçeme getirmek istiyorum” dedi.

 

Başarılı sporcusu ile gurur duyduğunu ifade eden Mehmet Can Kaya’nın hocası Abdussamet Aker şunları söyledi; “Sporcumuz ile çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Sporcumuz gece gündüz durmadan Efsane Güreşçi Yaşar Doğu’nun izinden gitmek için var gücü ile çalışıyor. Ondaki bu azim ve hırs hepimizi daha çok mutlu ediyor. Kavak Belediye Başkanımız İbrahim Sarıcaoğlu’na bize göstermiş oldukları misafirperverliğinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Sarıcaoğlu; “Spora ve Sporcuya Desteğimiz Devam Edecek”
Güreş denilince akla ilk gelen Kavak ve Kavaklı olduğunu vurgulayan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; “Spora ve sporcuya olan desteğimiz Belediye olarak her zaman oldu ve olmaya da devam edecek. Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Efsane Güreşçi Yaşar Doğu gibi bir büyüğümüzün olması hepimize gurur veriyor. Mehmet Can kardeşimde büyük başarısı ve azmi ile onun yolundan gitmek için çalışmaları da devam ediyor. Vermiş olduğu mücadelelerde de bunu gösteriyor. Sporcumuza, hocamıza ve bu tür aktivitelere destek veren tüm ailelere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

  • KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİHaberler


Kavak Belediye Başkanı Sarıcaoğlu mesaj yayımladı
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Ziraat Odası’ndan Muhtarlara Tanışma Yemeği
Sarıcaoğlu, Basınla Bir Araya Geldi
Kavak'ta Kardan Kapanan Yollar Açıldı
Sarıcaoğlu, İdrisli Mahallesi'nde incelemelerde bulundu
Sarıcaoğlu'ndan Doğalgaz Müjdesi
Kavak Çalışkan Kaymakamına Veda Etti
Kavak KYK Öğrencilerinden Sarıcaoğlu'na Teşekkür Ziyareti
Kavak Dernekleri Federasyonu (KADEF) kahvaltılı toplantı yapıldı.
Kavaklı Çiftçiler TÜYAT'DA Buluşacak

» Özgeçmişi

» Görevleri

» Mesaj Gönder

» Başkan ve Çocuklar
» İletişim

» Meclis Kararları

» Encümen Kararları

» Meclis Üyelerimiz
» Kavak Tarihi

» Genel Bilgiler

» Adı Nereden Geliyor

» Atatürk ve Kavak

» Güncel Haber Sitesi
» MEB Sınav sonuçları

» Şehitlerimiz ve Gazilerimiz

» Başbakanlık

» E-Hizmetler

» Kamu Denetçiliği Kurumu