» Vefat Edenler | » Nöbetçi Eczaneler | » Hava Durumu | » Ziyaretçi Defteri | » Önerim Var | » Anketimiz | » İletişim
BELEDİYEMİZE AİT TÜM İHALELER İÇİN TIKLAYIN
Font Boyutunu Büyüt Font Boyutunu Küçült Yazıcı Dostu
Kavak'ta 15 Temmuz Şehitler Camisinin Temeli Atıldı

Adını 15 temmuz hain darbe girişiminde şehit düşen kişilerden alan 15 temmuz Şehitler Camisinin temeli Kavak’ta atıldı

19 Mayıs mahallesinde yapımına başlanılan caminin temel atma törenine Kavak Kaymakam H. Hasan Gökpınar, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak İlçe Emniyet Müdür Eşref Çınar, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Üsteğmen Hüsnü Mete Ergin, Kavak Müftüsü Abdullah Karaca, AK Parti Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel, AK Parti 22. Dönem Milletvekili olan Mehmet Kurt, 15 Temmuz Şehitler Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Erdoğan Yolaydın ve Yönetimi, Samsun Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Seven, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Samsun Şubesi Başkanı Necati Yılmaz, daire amirleri, 19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Ümit Yağcı ve vatandaşlar katıldı.

 

Kavak Belediyesi olarak maddi ve manevi her türlü desteği camiye vereceklerini ifade eden Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; "Camiler ve mescitler şehirlerimizin en önemli yerleridir. Buralara gerekli özeni ve değeri Belediye olarak her zaman vermeye hazırız. 19 mayıs mahallemizde yapımına başlanılan 15 Temmuz Şehitler Camisinin yapımında emeği geçen dernek başkanına ve yönetimine teşekkür ediyorum" dedi.

 

Caminin yapımına yardım edenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan 15 Temmuz Şehitler Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Erdoğan Yolaydın, "Kurmuş olduğumuz dernek camiimizin yapılmasında öncülük edecektir. Burada hepimize görev düşüyor. Kim bir tuğla alıp da camiye hayrı dokunursa bu tuğlanın o kişinin karşısına mutlaka çıkacağından emin olmalı. Peygamber Efendimiz bir Hadis-i Şerifte diyor ki; “Kim Allah için bir mescit yaparsa, Allah’ ta onun için cennette bir ev inşa eder.” Camiden daha güzel bir hayır olamaz. Rabbimin izli ile camimizin temelini attık çok kısa sürede hayırseverlerimiz sayesinde biteceğine inanıyorum" dedi.

 

Kavak Müftüsü Karaca ise caminin 2 bin 950 metrekare alanda 522 metrekare taban alanlı yapılacağını belirterek, iki katlı caminin birinci katında konferans salonu, kurs odaları ve idari bölümler, ikinci katında ise bin 500 kişinin ibadet edebileceği alan bulunacağını ifade etti.

 

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, butona basarak temele ilk harcı döktü.

  • KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİHaberler


İlçemizde Bugün yağan sağanak yağış olumsuzluklara sebep oldu...
SAĞANAK YAĞIŞ KAVAK'DA ETKİLİ OLDU
Kavak'ta mahalle çeşmeleri onarılıyor
Kavak'ta Doğalgaz Fizibilite çalışmaları başladı.
Çakıralan Yolunda Çalışmalar Hızla Devam Ediyor
Kavak'ta KAVKANDER'in açılışı yoğun katılımla gerçekleşti
Yaşar Doğu Spor Ödülleri
Kavak’taki KYK'ya Aşureli Açılış
Sarıcaoğlu Ödülünü Kavaklılara Armağan Etti
Kavak'a Bir Halı Saha Daha Geliyor
Kavak Belediyesinden Her Mahalleye Durak

» Özgeçmişi

» Görevleri

» Mesaj Gönder

» Başkan ve Çocuklar
» İletişim

» Meclis Kararları

» Encümen Kararları

» Meclis Üyelerimiz
» Kavak Tarihi

» Genel Bilgiler

» Adı Nereden Geliyor

» Atatürk ve Kavak

» Güncel Haber Sitesi
» MEB Sınav sonuçları

» Şehitlerimiz ve Gazilerimiz

» Başbakanlık

» E-Hizmetler

» Kamu Denetçiliği Kurumu