» Vefat Edenler | » Nöbetçi Eczaneler | » Hava Durumu | » Ziyaretçi Defteri | » Önerim Var | » Anketimiz | » İletişim
BELEDİYEMİZE AİT TÜM İHALELER İÇİN TIKLAYIN
Font Boyutunu Büyüt Font Boyutunu Küçült Yazıcı Dostu
15 Temmuz Gazisi Sarıcaoğlu'nu Ziyaret Etti

15 Temmuz akşamı yaşanan hain darbe girişiminde yaralanan 15 Temmuz gazisi Abdurrahman Kafkas Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu'nu ziyaret etti.

15 Temmuz akşamı yaşanan hain darbe girişiminde Külliye önünde uçak savardan açılan ateş ile yaralanan Abdurrahman Kafkas Başkan Sarıcaoğlu'na nakış işlemeli tablo hediye etti. O hain darbe girişiminin yaşandığı gecede tek dertlerinin vatan olduklarını vurgulayan Kafkas konuşmasına şu şekilde devam etti; "O gece yaşadığımız o olayı rabbim bizlere bir daha yaşatmasın. Vatanımızın bir karış toprağını dahi kimseye vermeye niyetimiz yok ben ve benim gibi binlerce insan o gece sokaklarda bu vatanın bekası için tanklara, uçak savarlara ve kurşunlara göğsünü siper etti. 15 Temmuz gecesi hain darbe girişiminin olduğunu duyunca hiç tereddüt etmeden sokağa çıktım ve külliye önüne gittim. Uçak savarlar insanların üstüne mermi yağdırıyordu ama bizlerin gözünde en ufak bir korku dahi yoktu çünkü bu vatan bizim bu bayrak bizimdi. Uçak savarlardan açılan ateş sonucunda bacaklarıma 22 adet şarapnel parçası isabet etti ve bunların 2 tanesini çıkartabildiler 20 tanesi hala bacaklarımda. Yaralandıktan sonra 4 ay tedavi gördüm. Aynı olaylar bugün yaşansın gözümü dahi kırpmadan yine sokaklara çıkmaya yaralanmaya hatta ölmeye hazırım. Rabbim bana gazi olmayı birçok arkadaşıma da şehit olmayı nasip etti. Allah bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın" ifadelerini kullandı.


Sarıcaoğlu, "15 Temmuz Akşamı Bir Destan Yazıldı"
15 Temmuz akşamı hain darbe girişiminin olduğu gecede Türk milleti tarafından bir destan yazıldığını vurgulayan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; "Bizim insanımız bu zamana kadar tüm savaşlarda eline ne geçtiyse bu vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak bir karış dahi toprak parçasını düşmanlara vermemek için var gücüyle mücadele etmiştir. Bu yaşanılan alçak, hain darbe girişiminde üzülerek söylemek istiyorum ki çok sayıda vatan evladımız şehit olmuştur. Rabbim onları cennetin en güzel köşesine koysun. Bu yaşanılan acı olayda çok sayıda vatandaşımız da gazi olmuştur. Bu gazilerimizden biride Abdurrahman Kafkas kardeşimizdir. Kendisine teşekkür ediyorum bizleri ziyarete gelmiş gelirken de eli boş gelmeyip bizlere çok güzel hediyeler getirmiş. Abdurrahman gibi kardeşlerimiz olduğu sürece hiçbir yabancı güç vatanımızın bir karış toprağını dahi alamaz. 15 Temmuz şehit ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın. Abdurrahman Kafkas gibi vatanı uğruna ölmeyi dahi göze alan kardeşlerimizin sayısını rabbim artırsın" dedi.
 

  • KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİHaberler


Kampanya kapsamında Kaymakam Şekerci, Belediye Başkanı Sarıcaoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Ayyıldız da kan bağışında bulundu.
"Kavak Kan Bağışlıyor" kampanyası
Halit Kalaycıoğlu'ndan hayırlı olsun ziyareti.
Kavak Belediyesinde Devir Teslim Töreni Yapıldı
Kavak'ta Kermes ve Yıl Sonu Şenliği
SAĞANAK YAĞIŞ KAVAK'DA ETKİLİ OLDU
55. Dakika Programı Röportajı
Kavak’ta Okuyan Üniversite Öğrencilerine Yurt Müjdesi
Bu Cuma Çukurbük Mahallemizi ziyaret ettik.
Sarıcaoğlu’ndan Yaşlılara Vefa
Şehitlere Saygı ve 6. Geleneksel Yaşar Doğu Karakucak Güreşleri

» Özgeçmişi

» Görevleri

» Mesaj Gönder

» Başkan ve Çocuklar
» İletişim

» Meclis Kararları

» Encümen Kararları

» Meclis Üyelerimiz
» Kavak Tarihi

» Genel Bilgiler

» Adı Nereden Geliyor

» Atatürk ve Kavak

» Güncel Haber Sitesi
» MEB Sınav sonuçları

» Şehitlerimiz ve Gazilerimiz

» Başbakanlık

» E-Hizmetler

» Kamu Denetçiliği Kurumu