» Vefat Edenler | » Nöbetçi Eczaneler | » Hava Durumu | » Ziyaretçi Defteri | » Önerim Var | » Anketimiz | » İletişim
BELEDİYEMİZE AİT TÜM İHALELER İÇİN TIKLAYIN
Font Boyutunu Büyüt Font Boyutunu Küçült Yazıcı Dostu
Kavak'ta Ali Bakır Parkı'nın Temeli Atıldı

Kavak'ta Kavak Belediyesi tarafından yürütülen park seferberliği devam ediyor.

Yaşardoğu mahallesinde Ali Bakır adına yapılması planlanan parkın temel atma törenine Kavak Kaymakamı H. Hasan Gökpınar, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Ali Bakır'ın çocukları, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı. Program Kavak Müftüsü Abdullah Karaca'nın duası ile başladı.

 

Kavak'ta öğretmenlik yapmış ve bir fabrikanın sahibi olan merhum Ali Bakır'ın adına yapılacak olan park ile Kavak'a toplamda 8 adet park kazandırdıklarını vurgulayan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; "Bugün tabelası dikili olan fakat 5-6 senedir yapılamayan temeli dahi atılamayan Ali Bakır hocamız adına yapılacak olan ama bu zamana kadar beklemiş olan parkımızın temelini atacağız. Rahmetli hocamıza da cenab-ı haktan gani gani rahmet diliyorum. Ali Bakır hocamızın ekmeğini yemeyen kişi sayısı çok azdır. Paylaşmayı seven biriydi. İlçemizde bu tür önemli değerli kişilerin isimlerini yaşatmak anlamında bu tür girişimlerde bulunmamız gerekiyor. İlçemize kısa süre içerisinde 7 park kazandırdık. Ali Bakır hocamızın parkı ile birlikte 8 park olacak. Çok kısa süre içerisinde tamamlanması planlanan parkımızın içerisinde oyun alanları, yürüyüş alanları, oturma alanları gibi özellikle çocuklarımızın zaman geçireceği yerler bulunacak. Bu park merhum Ali Bakır hocamıza yakışır bir park olacak. Tüm katılımcılara böylesine güzel bir günde yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum.16 Nisanda yapılması planlanan referandumun ülkemize ve milletimize güzellikler getirmesini diliyorum." ifadelerinde bulundu.

 

Kavak Kaymakamı H. Hasan Gökpınar Kavak'ın önünün açık olduğunu vurgulayarak konuşmasın şu şekilde devam etti; "Göreve geleli 2,5 ay oldu. Dışarıdan bir gözle bakan biri olarak şunu söylemek istiyorum Kavak'ın geleceği parlak. OSB, TOKİ, Cezaevi gibi büyük projeler Kavak'a geldiğinde Kavak çok daha fazla büyüyecek. İlçe merkezinde alt yapı konusunda bir eksiklik yok üst yapı konusunda da Başkanımız gerekli girişimlerde bulunuyor. Bu konuda gerçekten çok şanslıyız Kavak konumu itibariyle ve aldığı desteklerle çok kısa sürede iyi noktalara geleceğinden hiç şüphem yok. Ali Bakır hocamız adına yapılacak olan parkımızın ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.





  • KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİHaberler


Samsunlu şair ve yazarlar Kavak Bölge Parkı'nda bulunan Kavak Tirit Evi'ni ziyaret ederek Kavak Belediyesi Kültür faaliyetle...
Kavak Tirit Evi'nde Şiir Akşamları
Kavak'ta Etkinliklere Yoğun İlgi
Merhum Astronot Hüseyin Özdemir Parkı’na Görkemli Açılış
Merve Camiisinde Kuran-ı Kerim Ziyafeti
Kavak Şehidine Ağladı
Yaşar Doğu'ya ait eşyalar müzede sergilenecek
Projelerimiz için düğmeye bastık,
Kurum Amirleri ve muhtarlarımız ile iftar yaptık.
Geleneksel 2016 Yaşar Doğu Spor Ödülleri
Kavak'taki Demokrasi Nöbetimizi Taçlandırıyoruz

» Özgeçmişi

» Görevleri

» Mesaj Gönder

» Başkan ve Çocuklar
» İletişim

» Meclis Kararları

» Encümen Kararları

» Meclis Üyelerimiz
» Kavak Tarihi

» Genel Bilgiler

» Adı Nereden Geliyor

» Atatürk ve Kavak

» Güncel Haber Sitesi
» MEB Sınav sonuçları

» Şehitlerimiz ve Gazilerimiz

» Başbakanlık

» E-Hizmetler

» Kamu Denetçiliği Kurumu